Duży, wydajny okap


Przez jakiś czas projektanci wnętrz rezygnowali z okapów, odsyłając je za relikt przeszłości. Od kilku lat możemy jednak obserwować ich wielki powrót – niezależnie od tego, czy kuchnia jest urządzona w stylu klasycznym czy nowoczesnym. Kuchnia perfekcyjnej pani domu z pewnością powinna element taki zawierać – głównie przez wzgląd na jego walory praktyczne.

Duży i wydajny okap pozwala na gotowanie bez obawy o to, że zapachy podgrzewanym posiłków rozejdą się po całym domu. Niektóre aromaty mogą być wprawdzie przyjemne, jednak przestaniemy je odbierać pozytywnie, gdy meble wypoczynkowe będą pachnieć wczorajszym obiadem. Solidny okap pomoże nam uniknąć tego kłopotu.

Gotowanie będzie też znacznie przyjemniejsze, gdy nie będziemy musieli się borykać z gorącym, wilgotnym powietrzem. Nie każda kuchnia jest wyposażona w okna. Czasem jest to tylko jedno, niewielkie okienko, a czasem wentylacji tego typy nie ma w kuchni w ogóle. Okap z wydajnym wentylatorem nie pozwoli na to, by nasza kuchnia zamieniła się w saunę.

O okapie powinny pamiętać szczególnie te osoby, które zdecydowały się na połączenie kuchni z salonem. To modne rozwiązanie ma również pewne wady, a jedną z nich jest łatwe przedostawanie się zapachów do przestrzeni salonu. Dotyczy to także mieszkań, w których kuchnia nie jest oddzielona drzwiami od reszty mieszkania.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz